Tarts szorosan!

2018. május 15., címkék: Gyökössy Endre Lelkigondozói és Szupervízori Szolgálat, házasság- és családsegítő szolgálat, házasság, Lelkigondozás, lelkigondozás

A Gyökössy Endre Lelkigondozói és Szupervízori Szolgálat lelkészeknek és házastársaiknak szervezett különleges házassággondozó hétvégét május elején. Az alkalomról Győrffy Eszter lelkipásztor beszámolóját olvashatják.

Új helyre költözött a Református Házasság- és Családgondozó Szolgálat

2016. május 26., címkék: házasság- és családsegítő szolgálat

A legtöbben egyéni lelkigondozást kérnek párkapcsolati problémákban, gyermeknevelési kérdésekben, gyászukban.

Tisztán és félelem nélkül

2012. április 20., címkék: szeretetszolgálat (mrsz), diakónia, házasság- és családsegítő szolgálat, baja

„A családterápiás alkalmak részei lehetnek az Istenhez vezető út megtalálásának. Gondozottnak és gondozónak egyaránt″ – a bajai református házasság- és családgondozó szolgálat munkatársának személyes beszámolója.

Lelkigondozás

2011. október 11., címkék: konferencia, missziói központ (rmk), házasság- és családsegítő szolgálat

Az átélt veszteségek feldolgozatlansága, (pár)kapcsolati konfliktusok, és életvezetési, hitbeli elakadások miatt kérnek egyre többen segítséget a Református Missziói Központ Házasság-és Családsegítő Szolgálatától.

Az elvált lelkész sem bukott ember

2010. május 06., címkék: lelkigondozás, Háttér, válás, szarka miklós, házasság- és családsegítő szolgálat

A gyülekezet viszonyát elvált lelkészéhez döntően meghatározza, hogy a lelkipásztor milyen minőségű ember volt előtte és milyen minőségű szolgálatot végzett, valamint, hogyan zajlott a válási procedúra. A válás azonban rámutathat a lelkész Isten-kapcsolatának gyengeségére is, ami miatt nem rendelkezik Istentől érkező tartalékenergiákkal sem és a folyamat végül a hivatás felszámolásához vezethet – véli Szarka Miklós, a Házasság- és Családsegítő Szolgálat vezetője.

A könnyek mindig ugyanazok

2010. május 04., címkék: házasság- és családsegítő szolgálat, szarka miklós, válás, Háttér, lelkigondozás

A lelkészek magánéleti krízisei sajátosak, hiszen tőlük többet várnak: azt, hogy az általuk hirdetett értékeket meg is éljék. Milyen út vezet a válásig egy lelkész életében? Szarka Miklós, a Házasság- és Családsegítő Szolgálat vezetője szerint a jelek sokszor a szószékről érzékelhetőek, a lelkipásztornak az Istennel való kapcsolata is válságban van. A lelkész-párterapeuta vallja, a felkészítés lenne a legfontosabb.

Elköteleződés és hűség

2010. január 26., címkék: dányi zoltán, házasság- és családsegítő szolgálat, házasság hete, interjú, Háttér

A Bálint-nap előtti napokban, február 8. és 14. között ez lesz a témája a Házasság Hete elnevezésű programsorozatnak, amelynek szervezői a református közösségek bekapcsolódását is várják a közös szolgálatba. Dányi Zoltán lelkipásztorral, a Református Házasság- és Családsegítő Szolgálat lelkigondozójával beszélgettünk, aki második éve vesz részt a szervezőmunkában.

Vezess családi- kört!

2010. január 23., címkék: missziói központ (rmk), refisz, házasság- és családsegítő szolgálat, Hírek, lelkigondozás

Mit jelent ez pontosan? Olyan fiatal házasok és családosok körét, ahol a hitbeli épülés, gyermeknevelési kérdések, életvezetési helyzetek megoldása, és a keresztyén közösség megélése áll a középpontban. Ehhez nyújt segítséget a MRE Szeretetszolgálati Iroda, az RMK Házasság-, és Családsegítő Szolgálata, és a REFISZ közös képzése, melyet jelenlegi és jövendőbeli családi-körök vezetői részére indít.

Amit egy keresztyén nőnek és férfinak tudni érdemes

2010. január 22., címkék: lelkigondozás, Hírek, házasság- és családsegítő szolgálat, református diakóniai felnőttképzési intézmény, missziói központ (rmk)

Feleség- és férjképzést indít a Református Diakóniai Felnőttképzési Intézmény, a RMK Házasság-, és Családsegítő Szolgálata és a Református Ifjúsági Iroda. A közös képzésre szeretettel várják a 20–35 év közötti, párkapcsolatban vagy még egyedül élőket.